KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14677118
nr 1467 7118
Martin Edmond
(1895-1965), Sverige
Oljemålning, Signerad. Olja på duk, porträtt, 71x50cm, yttermått inklusive ram: 86x65cm
Martin Edmond, svensk målare född 1895, död 1965.
måndag 16 maj 2022
kl 20:33:13